צ'ק אין אונליין|עדכן/בטל
הזמן עכשיו
i היעדים שלנו / איחוד האמירויות
אבו דאביאל עיןדובאיפוג'אירהראס אל קאיימהשארג'א

שארג'ה היא האמירות השלישית בגודלה באיחוד האמירויות הערביות והיא היחידה שאדמתה משתרעת הן במפרץ הפרסי והן במפרץ עומאן. באמירות מצויות שלוש מובלעות חוף, שהן דיבה – אשר נשלטת בבעלות משותפת עם פוג'אירה והסולטנות של עומאן – וכן ח'אוור, פאקאן וקאלבה.
שארג'ה עברה מודרניזציה נרחבת לאורך השנים, עם בניינים חדשים, נמל מים עמוקים, הרחבת התעשיות המקומיות וכמובן נמל התעופה הבינלאומי שארג'ה.

שארג'ה – דברים לעשות

שארג'ה מהווה בית חם לשלל מקומות תיירותיים, חלקם מוקדשים לאמנויות ולמורשת התרבותית של המקום, כמו המוזיאונים המוקדשים לארכיאולוגיה ומדע. כל זה הופך את השהייה בשארג'ה לחוויית למידה לא פחות מפנאי.

המוזיאון לארכיאולוגיה של שארג'ה

המוזיאון הממוקם בלב שארג'ה הוא מוזיאון ארכיאולוגי מודרני ואינטראקטיבי המתחקה אחר ההיסטוריה של שארג'ה מימי קדם. על פי התגליות שבו ניתן להניח כי בני האדם חיו באמירות כבר לפני יותר מ-125,000 שנה.
בין החפצים המוצגים ניתן למצוא רסן זהוב שנמצא עם שרידי סוס באזור מלייה וכן מסרק שנהב בקערת בהט. שניהם נמצאו בבית הקברות בתל אבראק.

אזור האמנויות שארג'ה

אזור זה הנמצא סמוך לקורניש וממוקם בצפון שדרת בורג' (רחוב בנק) ושוק אל בהר, כולל חמישה מבני מורשת המפרסמים בארכיטקטורה שלהם ובראשם מסגד שראשיתו בסוף המאה ה-18. כאן תוכלו למצוא את המוזיאון לאמנות שארג'ה, מרכז האמנות שארג'ה, גלריות האמנות של שארג'ה, אגודת האמירויות לאמנויות ומרכז לאמנות ייחודי ביותר.

המוזיאון לאמנות שארג'ה הוא מבנה בן שלוש קומות, הכולל אוסף קבוע של אמנות ערבית מודרנית ועכשווית, ובו יצירות של כמה מהאמנים המפורסמים ביותר במזרח התיכון, כגון פאיק חסן ובשיר סינוואר. במהלך השנה, המוזיאון מארח תערוכות מקומיות ובינלאומיות.

מרכז האמנות שארג'ה שוכן בבית אל סרקל בן שלוש הקומות המשופצות להפליא. המבנה היה בעבר ביתו של הנציב הבריטי לחוף עומאן ומאוחר יותר הפך לבית החולים המיסיונרי, שם נולדו רבים מהמפורסמים בתושבי שארג'ה. מרכז האמנות מציע שיעורים לכל הגילאים והיכולות, על ידי מורים מוסמכים לאמנות.

אזור מורשת שארג'ה

בצד השני של שדרת בורג' נמצא אזור המורשת, המוקדש לשווקים המקומיים, מקומות מפגש ומוזיאונים קטנים. רובע משופץ להפליא זה הוא דוגמה מובהקת למחויבותה של שארג'ה למורשת ולתרבות.

מוזיאון מורשת שארג'ה


מוזיאון זה ממוקם בבית אל נוואדה, בית משפחה בן שתי קומות, הבנוי סביב חצר מוצלת. החדרים השונים כוללים תצוגות של ריהוט מסורתי ופריטים ביתיים, כמו גם משחקי ילדים, תכשיטים ותלבושות.

מוזיאון המדע שארג'ה

במוזיאון המדע הממוקם בחאלוואן מוצגות 50 תערוכות אינטראקטיביות מצוינות בתחומים כמו פיזיקה, כימיה, ביולוגיה ואסטרונומיה, המציגות כמה מההישגים היצירתיים ביותר במדע ובטכנולוגיה. המבקרים יכולים יכול אפילו לקחת חלק בכמה ניסויים מעשיים הנערכים במקום.

מרכז שארג'ה לאסטרונומיה ומדעי החלל

הפלנטריום ממוקם במאג'אז, בקרבת גשר שארג'ה, ומתמחה באסטרונומיה ותצפיות. בכיפת הפלנטריום יש מקום ליותר מ-200 מבקרים, ופרויקט מגה סטאר המתקיים כאן יכול להציג יותר מ-10 מיליון גופים בחלל. המרכז פתוח לקבוצות בתיאום בלבד. הכניסה חופשית.

עסקים בשארג'ה

כשאר האמריויות, גם שארג'ה הוא מיקום נוח לאנשי עסקים, שכן היא מציעה אזורים חופשיים שונים ממס. אזורים אלה נהנים מתנאים כלכליים מיוחדים עבור העסקים הפועלים בהם, וכוללים פטור ממיסוי והטבות אחרות.

כמה מהאזורים הבולטים ביותר הם עיר המדיה שארג'ה, המותאמת לסטארט-אפים בתחומי המדיה והטכנולוגיה, ואזור הסחר החופשי - האמרייה, המיועד לחברות ימיות ובנוסף מציע אזורי משנה לחברות בבנייה, נפט, פלדה ותעשיות אחרות.

הגישה אל ומנמל התעופה הבינלאומי שארג'ה מהירה יחסית. נמל התעופה נמצא במרחק של 20 דקות ו-21 ק"מ בלבד ברכב.

שלנו שארג'א מלונות ואתרי נופש
מידע מקומי
זמן ותאריך
יום רביעי, 28 פברואר 2024 - 16:50 (GMT +4)
מזג האוויר כעת
יום רביעי, 28 פברואר 2024 @ 16:02 UAE
25°C (77°F) לחות: 53%
רוּחַ: צָפוֹן מַעֲרָב 3.6
שערי חליפין
יום רביעי, 28 פברואר 2024 @ 16:02 UAE
AED ~ UAE Dirham
1 USD = AED 3.67   |   1 EUR = AED 3.97
*המחירים הנ
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
הגדרות העוגיה
© זכויות יוצרים 2024 תאגיד ניהול מלנות רוטנדה PJSC
צור קשר
שפה
תַפרִיט
אתר זה משתמש בקבצי קוקיס על מנת לאפשר לנו לשפר את חוויית המשתמש ולשפר את האתר בהמשך השימוש באתר תביע את הסכמתך לשימוש שלנו בקבצי קוקיס
קרא את הצהרת מדיניות קבצי הקוקיס
קבל