צ'ק אין אונליין|עדכן/בטל
הזמן עכשיו
i היעדים שלנו / איחוד האמירויות
אבו דאביאל עיןדובאיפוג'אירהראס אל קאיימהשארג'א

אמירות פוג'אירה המתגאה בקו חוף באורך 90 ק"מ ובכך שהיא האמירות היחידה הממוקמת לאורך מפרץ עומאן, היא מקום בעל יופי טבעי שובה עין, שבו ההרים והעמקים שביניהם גולשים אל מישור החוף המיושב ומוקף הדקלים. חובבי השחייה והצלילה יגלו כמה חופים מדהימים ואתרי צלילה טובים לאורך החוף, בעוד חלקה הפנימי של האמירות כולל אתרים תרבותיים והיסטוריים רבים. חקלאות ודיג, שני המרכזים מסורתיים של הכלכלה, עדיין משמעותיים באמירות הקטנה.

פוג'אירה סיטי

פוג'אירה סיטי, עיר הבירה, היא לא רק עיר אטרקטיבית בסביבה טבעית נאה, אלא גם מרכז מסחרי ותיירות המתפתח במהירות. מיקומה האסטרטגי, המספק גישה נוחה לנתיבי הספנות הבינלאומיים, מילא תפקיד מרכזי בפיתוחו כאחד הנמלים המובילים בעולם למאגרי נפט. אזור העסקים העיקרי נמצא לאורך דרך חמד בן עבדאללה, בין מרכז הסחר פוג'אירה לחוף.

דברים לעשות בפוג'אירה

עבור חובבי היסטוריה וארכיאולוגיה פוג'אירה היא ממתק אמיתי והם יתלהבו ללא ספק מהמבצר הישן בעיר העתיקה של פוג'אירה. מגדלי טחנות הרוח שעדיין עומדים בכפרים הסמוכים הם תזכורות גאה לעברה של העיר וחפירות ארכיאולוגיות מצאו כי הנוכחות האנושית באזור החלה למעשה בעידן הברזל. כמה מהממצאים הארכיאולוגיים החשובים ביותר במפרץ הערבי נעשו באזור. אם בנוסף להיסטוריה אתם גם חובבי צלילה, פוג'אירה היא המקום עבורכם.

מבצר פוג'אירה

המבצר הישן בעיר ההיסטורית של פוג'אירה נבנה לפני כ-300 שנה – מה שהופך אותו למבצר העתיק ביותר באיחוד האמירויות. במבצר קיימים מגדלי שמירה הפונים לים, לעיר ולהרים ובנוסף גם מגדל מרכזי בצורת ריבוע. הבניין נבנה סביב הבאר, והחצר משמשת לאירועים מיוחדים.

עסקים בפוג'אירה

כלכלת פוג'אירה מבוססת על סובסידיות ומענקים ממשלתיים פדרליים מממשלת אבו דאבי (מקום מושב השלטון המקומי באיחוד האמירויות). התעשייה המקומית מורכבת ממחצבות של כרייה ומלט וכרייה, שפעילים מאוד בשל פעילות הבנייה האינטנסיבית המתרחשת בדובאי, המרכז המסחרי העצום של המדינה.

ראוי לציון כי גם בפוג'אירה יש אזור סחר חופשי משגשג (המחקה את ההצלחה של רשות אזור הסחר החופשי של דובאי) שהוקם סביב נמל ג'בל עלי, הנמל העמוס ביותר באזור מאז שנות ה-80. ראוי לציין כי בהיותו של אזור הסחר החופשי בפוג'אירה סמוך לנמל פוג'אירה, הוא מספק בכך לעסקים במקום גישה לנמלי המפרץ הערבי, לים האדום ועוד. האזור נמצא גם בסמוך לנמל התעופה הבינלאומי פוג'אירה, שנמצא אמנם במרחק של כשעה ו-30 דקות נסיעה ברכב מהעיר פוג'אירה אך במרחק של 15 דקות בלבד מהאזור עצמו.

שלנו פוג'אירה מלונות ואתרי נופש
מידע מקומי
זמן ותאריך
יום רביעי, 28 פברואר 2024 - 17:44 (GMT +4)
מזג האוויר כעת
יום רביעי, 28 פברואר 2024 @ 17:01 UAE
24°C (75°F) לחות: 45%
רוּחַ: צָפוֹן מַעֲרָב 4.78
שערי חליפין
יום רביעי, 28 פברואר 2024 @ 17:01 UAE
AED ~ UAE Dirham
1 USD = AED 3.67   |   1 EUR = AED 3.97
*המחירים הנ
תנאי שימוש
מדיניות פרטיות
הגדרות העוגיה
© זכויות יוצרים 2024 תאגיד ניהול מלנות רוטנדה PJSC
צור קשר
שפה
תַפרִיט
אתר זה משתמש בקבצי קוקיס על מנת לאפשר לנו לשפר את חוויית המשתמש ולשפר את האתר בהמשך השימוש באתר תביע את הסכמתך לשימוש שלנו בקבצי קוקיס
קרא את הצהרת מדיניות קבצי הקוקיס
קבל